Sınavsız İlitam 2019 Başvuruları Başladı

İlitam Akademi
Temmuz 17, 2019
sınavsız ilitam

İlahiyat önlisans mezunlarına geçtiğimiz yıllarda tanınan sınavsız ilitam ( ilahiyat lisans tamamlama ) hakkı bu sene devam etmekte. Başvurular Yüksek Öğretim Kurumunca bugün ( 17/7/2019 ) itibari ile başladı. Başvuru yapabilecek adaylar ve sınavsız ilitam hakkında sıkça sorulan sorular hakkında YÖK’ün yayımladığı, sıkça sorulan sorular kılavuzuna göz gezdirebilirsiniz.

Sınavsız İlitam Hakkında Öz Bilgiler

  • 18.05.2018 tarihinden önce ilahiyat önlisans programından mezun olanlar 2019 İlahiyat Lisans Tamamlama Programına başvurabilmektedir.
  • 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için İlahiyat Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri 17/07/2019 (Saat:15:30) – 24/07/2019 (Saat:17:00) tarihleri arasında Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır.
  • Başvuru ve tercihlerin yapılması aşamasında, adayların yerleştirme işlemlerine esas olacak önlisans mezuniyet tarihi, mezuniyet alanı ve mezuniyet not ortalamaları YÖKSİS Veri Tabanından otomatik olarak çekilecektir. Bilgilerinde hata olanların başvuru ve tercih süresi içerisinde mezun oldukları yükseköğretim kurumuna başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.
  • Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecektir.
  • Yerleştirme işlemleri, adayların ilahiyat önlisans mezuniyet not ortalamalarının 2 katı alınarak hesaplanan yerleştirme puanlarına ve tercihlerine göre sıralamaya tabi tutularak yapılacaktır. İlahiyat Lisans Tamamlama kapsamında 2018 yılında programa yerleşen adaylar ile bu kapsamda yerleşip mezun olan adayların yeniden başvurmaları halinde yerleştirme puanları % 50 oranında düşürülerek yerleştirme işlemine alınacaktır.
  • Lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

İletişim Adresleri

YÖK İletişim Merkezi Telefon Numarası: 0 850 470 09 65

Yazılımla ilgili teknik destek için: [email protected]

2019 İlahiyat Lisans Tamamlama Programına başvurmak için tıklayınız.

yok.gov.tr

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

DGS SINAVI
5 TEMMUZ 2020
SİZİN İÇİN
Anketler

Hangi İlitam'da Okuyorsunuz ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...