Dgs Tercihleri Ne Zaman Yapılacak ?

İlitam Akademi
Eylül 20, 2017

Heyecanla beklenen Dgs sınavı sonuçlarının ardından tercih zamanları da ÖSYM tarafından duyuruldu. Önlisans mezunlarının, Dikey Geçiş Sınavı ile öğrenin durumunu lisansa tamamlamaları için yapmaları gereken son bir adım kaldı, tercih yapmak. İki yıllık ilahiyatı Açık Öğretim’den bitiren öğrencilerde önümüzdeki günlerde tercihlerini İlahiyat Lisans Tamamlama ( İlitam ) olarak yapacaklar.

Tercihler ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor ?

Ösym’nin geçtiğimiz gün duyuru sayfasından yaptığı açıklamaya göre Dgs sınavı tercihleri,  19.09.2017 – 26.09.2017  tarihleri arasında yapılacak. Dün başlayan tercih işlemleri 26 Eylül Salı günü saat 23:59‘da sona erecek. Tercih işlemleri sırasında Ösym tarafından herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Dgs Tercih İşlemlerini Nereden Yapmalıyım ?

Dgs tercih işlemlerini yapabilmek için öncelikle Ösym’nin her öğrenciye verdiği Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş şifreniz olması gerekiyor. Ek olarak eğer e-devlet şifrenizi biliyorsanız Ais’e bu şifre ile de giriş yapma imkanınız bulunuyor. Her ikisini de unuttuysanız, e-devlet veya Ais sistemindeki şifremi unuttum yönergelerini takip ederek, yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Daha önce hiç şifre almadıysanız herhangi bir Ösym bürosuna gidip, şifrenizi bizzat almanız gerekecektir.

İlitam Tercihi yapacak olanlar, ösym’nin yayınladığı Tercih İşlemleri Kılavuzunu dikkatlice inceledikten sonra tercihlerini yapmaya başlasınlar.

Tercih işlemlerine başlamak için : https://ais.osym.gov.tr/DGSTERCIH/2017/1/BasvuruKayit

Ösym Şifrenizi Yenilemek için : https://ais.osym.gov.tr/Yetki/SifremiUnuttum

- BURADAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ -


Sorularınızı Paylaşabilirsiniz