DGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI..! 02.10.2017 – 2017 İlitam Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

İlitam Akademi
Ekim 2, 2017
ilitam-kayit-islemleri

2017 Dgs sınavı sonuçları sonunda açıklandı. 02.10.2017 yani bugün akşam saatlerinde açıklanan Dgs sınavı sonuçları, sınava giren birçok öğrenciyi sevindirdi. Bu yazımızda tercih işlemleri sonunda herhangi bir ilitamı kazanan öğrencilerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğini sizlere anlatacağız.

Sınav sonuçlarını merakla beklediğnizi ve sizler için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu az çok hayal edebiliyoruz. Nihayetinde bizlerde sizler gibi aynı yollardan geçtik, bu heyacanın önüne geçmeninde mümkün olmadığını biliyoruz. Şuan en sevinçli anlarınızdan birini yaşıyor olabilirsiz, ama eminim ki sizleri bu güzel habere sevinmekten alıkoyacak bir takım düşünceleriniz vardır. O düşüncelerinizi de biliyoruz…

2017 İlitam Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır…

İlitam’ı kazanan değerli hocalarım öncelikle sizler tavsiyemiz bu konularda pek de aceleci olmamanız. Daha sonuçların açıklanmasının üzerinden birkaç saat geçmesine rağmen aklına çok uçuk sorular takılan arkadaşlarımız olabiliyor. Tabii ki bir an önce kayıtlarınızı yaptırıp, derslerinize başlamak istiyorsunuz. Neler yapmanız gerektiğini az çok anlatacak bir açıklamada bulunmak istiyorum.

Hangi İlitam’ı kazandıysanız o Üniversiteni “İlitam Duyuru” sayfasını bir kenara kaydetmelisiniz ki anlık açıklamalardan haberdar olabilesiniz. Üniversiteler, bu hafta içerisinde sizlere nasıl kayıt yapılacağını , kayıt için istenen belgeleri vs. hepsini anlatan bir duyuru yapacaktır.

 

İlitam Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Aşağı yukarı tüm ilitamlar kayıt için aynı evrakları istemektedir. Bu belgeleri yarından itibaren hazırda bulundurmanız, kayıt tarihi duyurularından sonra hemen kaydınızı kolayca yapmanızı sağlayacaktır.

İşte İlitam kayıt için gerekli belgeler..

  • FOTOĞRAF – 4 Adet hazırda bulundurulsun
  • Önlisans Diploması fotokopisi (  Bu fotokopiler için bu 2 seçenekten biri olması gerekir.  1- AOF bürolarından aslı gibidir şeklinde imzalı olmalı. 2- Noter’aslı gibidir onaylı fotokopisi olmalıdır. )
  • Kimlik fotokopisi – İletişim bilgileri ( A4 kağıdının üst kısmına fotokopileri alt kısmına da iletişim bilgileriniz yazmalısınız. Adres, Tel, Gsm vs. bilgileriniz. )
  • Askerlik Durum Belgesi ( Bu belge E-devlet’den rahatça alınabiliyor. )
  • Dgs yerleştirme sonuç belgesi – ( ÖSYM sayfasında yerleştiğinizi gösteren kayığıdın çıktısını alacaksınız. )

Bunların dışında aklınıza takılabilecek birkaç soru daha olabilir.

Harçlar Hangi bankaya yatırılacak ? Ne kadar ?

Her Üniversitenin çalıştığı banka farklı olabiliyor. Üniversitelerin duyuru sayfalarında belirtilecektir hangi bankaya yatırılacağı. Bu ücret 500 Tl – 550 Tl arasında değğişmektedir.

Kayıtları kendimiz mi yapacağız ? Üniversiteye Gitmemiz Gerekli Mi ?

Çoğu üniversite faks yolu ile evrak göndermeyi kabul etmemektedir. Bunun yanında vekalet de istememektedir. Ancak Üniversitelerin kendi sayfalarından yapacakları açıklamaları takip etmelisiniz. Sitemizde bu duyurular yapılacaktır.

 

- BURADAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ -


Sorularınızı Paylaşabilirsiniz