DGS GİRİŞ BELGESİ

İlitam Akademi
Haziran 16, 2019
Dgs Giriş belgesi ne zaman yayınlanacak ?

Ösym’nin 2019 yılında yapacağı Dgs sınavı tarihi gün geçtikçe yaklaşıyor. Başvurusunu yapan adayların sabırsızlıkla ösym’nin ” dgs giriş belgesi ” ni yayınlamasını bekliyorlar. Yayınlanacak olan belge ile sınav yerlerini öğrenecek adaylar, dgs giriş belgeleri ile sınavlarına girecekler.

Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Yayınlanacak

Ösym’den bu konu ile alakalı resmi herhangi bir açıklama yapılmadı yada tarih belirtilmedi. Bu durumda önceki sınavlardaki yayınlanma tarihleri ile karşılaştıracak olursak bu hafta içinde açıklanmasını beklemek doğru olacaktır. Dgs giriş belgesi adayların sınav günü yanlarında bulundurması gereken belgelerden biridir. Bu belge olmadan sınava alınma şansınız ne yazık ki hiç yok.

Bu nedenle sınav giriş belgesi yayınlandığı zaman sizlere önerimiz, giriş belgesi ‘nden 2 veya 3 adet çıkartmanız, gideceğiniz arabaya ve çantaya da bu yedeklerden birer tane koymanız olacaktır. Bu sayede hem aklınızdan bu soru işeretini kaldırmış olur, hemde herhangi bir aksilikde önleminizi almış olursunuz.

Dgs Giriş Belgesi Nerede Yayınlanacak ?

Ösym resmi sitesinde yayınlanacak olan belgenize ulaşmanız zor olmayacaktır. Ancak bu belgeyi alabilmek için ösym şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Şimdi sizlere belgenizi almak için yapnız gerekenleri adım adım bildireceğiz.

  1. https://ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris ; Adresinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Sol kısımda yer alan 2019 DGS GİRİŞ BELGESİ yazısına tıklayınız.
  3. Yazdırmak için YAZDIR tuşunu kullanabilirsiniz.

Dgs Giriş Belgesi Unutulursa Ne Olur ?

Dgs sınavına girebilmek için ösym ‘nin bulundurulması gerektiğini, zorunlu olduğunu bildirdiği iki belge vardır. Bunlardan biri Kimlik kartımız diğeri ise dgs giriş belgesidir. Bu belgeyi yanında bulundurmayanlar kesinlikle sınava giremeyecekler. Ösym’nin yayınladığı dgs sıkça sorulan sorular yazıda bu konuda ele alınmıştır.

Soru: Adaylar sınava girerken yanlarında hangi belgeleri bulundurmak zorundadır ?

Cevap: Adayların sınava girerken aşağıda belirtilen iki belgeyi yanlarında bulundurmaları zorunludur:

1 – Sınava Giriş Belgesi (SGB)

2 – Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslı

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘Sıkça Sorulan Sorular

Dgs sınav sonucuna göre ilitam tercihi yapacak olan adaylar için, kaç puan almaları gerekiyor ve hangi ilitamları tercih etmeliler gibi soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz yazımızı okumalısınız;

İLİTAM TERCİHLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

DGS SINAVI
5 TEMMUZ 2020
SİZİN İÇİN
Anketler

Hangi İlitam'da Okuyorsunuz ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...