BAYBURT İLİTAM KAYIT

İlitam Akademi
Ağustos 7, 2019
bayburt ilitam kayıt

Program, Başvuru, Kesin Kayıt Programı

MADDE 5 – (1) İLİTAM Programı, İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ve BAYUZEM işbirliği ile yürütülen bir uzaktan eğitim lisans tamamlama programıdır. (2) Programın amacı; İlâhiyat Önlisans derecesine sahip kişilere, ilahiyat lisans düzeyine ulaşabilmeleri için uzaktan eğitim imkânları ile gerekli eğitimi vermek ve Bayburt Üniversitesi lisans diploması sahibi olmalarını sağlamaktır.

Başvuru

MADDE 6 – (1) İLİTAM programına başvuru için aşağıdaki şartlar aranır; a) Açık öğretim Fakültelerinin İlahiyat Ön lisans programları veya İlahiyat Meslek Yüksekokulları mezunu olmak yada bir örgün ilahiyat programının ilk iki yılını başarı ile tamamlayarak İlahiyat Önlisans diploması almış olmak, b) Adayların İLİTAM programına yerleştirilmeleri Yüksek Öğretim Kurumu tarafından merkezi yerleştirme esasına göre yapılır.

Kayıt işlemleri

MADDE 7 – (1) Kayıt için istenen belgeler www.bayburt.edu.tr adresinden ilan edilir. Kayıt hakkını kaybetme ve kayıt iptali

MADDE 8 – (1) Kesin kayıtlarla ilgili olarak bu Uygulama Esaslarında belirtilen şartları yerine getirmeyen ve kayıtlarını süresi içinde yaptırmayanlar, kayıt hakkını kaybederler. (2) Kayıt için sahte veya tahrif edilmiş belge kullananların kayıt işlemleri iptal edilir.

Kayıt yenileme

MADDE 9 – (1) İLİTAM programına kayıtlı öğrenciler, öğrenimlerine devam edebilmek için her öğretim yılı/yarıyılı başında kayıtlarını yenilemek zorundadırlar. (2) Haklı ve geçerli bir nedeni olmadan kaydını yenilemeyen öğrenciler, o öğretim yılı/yarıyılında sınavlara giremezler ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Kayıt yenilenmeyen yıl/yarıyıl toplam öğretim süresinden sayılır. (3) Öğrenci katkı payını veya uzaktan öğrenim giderlerini ödemeyenler ilgili döneme ders kaydı yapamazlar ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

DGS SINAVI
5 TEMMUZ 2020
SİZİN İÇİN
Anketler

Hangi İlitam'da Okuyorsunuz ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...