ANKARA İLİTAM KAYIT İŞLEMLERİ

İlitam Akademi
Ağustos 7, 2019
ankara ilitam kayıt 2019

Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri 7-15 Ağustos (23:59) tarihleri arasında, kayıt işlemleri ise 19-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Bu süreler içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

yok.gov.tr

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


Yerleştirme sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı Lise diplomasının aslı ve fotokopisi (aslı görüldükten sonra fotokopi ile kayıt alınacaktır.)
Önlisans diplomasının aslı ve fotokopisi (veya yeni tarihli mezuniyet belgesi) (aslı görüldükten sonra fotokopi ile kayıt alınacaktır.)
Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu öğrenci durum belgesi (transkript)nin aslı
Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu onaylı ders içeriklerini gösterir belge (UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ HARİÇ)
3,5×4,5 cm. boyutlarında biometrik çekilmiş 6 adet fotoğraf
1996 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubesinden veya e-devlet üzerinden alacakları askerlik durum belgesi
NOT :Öğrenci Numaraları Kayıt esnasında verilecektir.


Üniversitemize kayıt yaptıracak öğrenciler, öğrenim ücreti ödemelerini 14.09.2018 Cuma gününden itibaren herhangi bir Vakıfbank şubesinden ÖĞRENCİ NUMARALARINI BELİRTEREK, ücretsiz olarak yapabilirler. Kayıt yaptıracak öğrenciler öğrenim ücreti yanında bu ücretle orantılı olarak belirlenen “Elektronik Uzaktan Eğitim Materyal Ücreti ” ni de öderler. Elektronik Uzaktan Eğitim Materyal Ücreti TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI (Vakıfbank) ’nda ödemeniz gereken tutarın içindedir.
Yatırdığınız tutarlar için bankadan her zaman iki dekont isteyiniz ve kayıt için bunlardan birini getiriniz. Katkı payı tutarı kayıt esnasında size bildirilecektir.


Yerleştirme işlemleri adayların beyanı üzerine yapıldığından kayıt sırasında adayların mezuniyet tarihi, diploma ve mezuniyet not ortalamaları kontrol edilerek kayıtları yapılacaktır. Kendi lehine yanlış beyan veren adaylar yerleştirmeden doğan haklarını kaybedeceklerdir.
Eksik belge ile ve belirtilen tarihler dışında kayıt yapılmayacaktır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

DGS SINAVI
5 TEMMUZ 2020
SİZİN İÇİN
Anketler

Hangi İlitam'da Okuyorsunuz ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...